SZKOŁA PAŃSTWOWA. ROK ZAŁOŻENIA 1945.

 

1 lipca 2020, foto: Tomasz Zerek

Uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły

W samo południe 1 lipca br. 43. absolwentom ZSP w Gdyni wręczyliśmy świadectwa i dyplomy ukończenia szkoły. Pożegnaliśmy byłych już uczniów klas 4A, 4B PLSP oraz 6OSSP. Trójka absolwentów (Alicja Liss, Mikołaj Kotliński i Julia Piekarska) otrzymała za osiągnięcia artystyczne stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trójka naszych absolwentów nagrodzonych stypendiami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakończenie roku szkolnego 2019 / 2020.

foto: Jacek Paluchowski

26 czerwca 2020 roku zakończyliśmy rok szkolny. Był to rok bardzo nietypowy, od połowy marca przebiegający w bardzo trudnych warunkach spowodowanych pandemią covid-19. Świadectwa na koniec roku otrzymało 280 uczniów z pośród których 64 miało średnią ocen powyżej 4,75, a 34 uczniów powyżej 5,00. Najwyższą średnią ocen na świadectwie może pochwalić się Monika Bartosiak z kl. 3A PLSP - średnia 5,58. Monika jest również tegoroczną finalistką Olimpiady Artystycznej. Z pośród wszystkich klas ZSP najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 2A PLSP - 4,50. Przed nami jeszcze pożegnanie klas maturalnych w dniu 1 lipca br. Wszystkim uczniom gratulujemy wytrwałości w trudnych czasach i życzymy udanego wypoczynku podczas wakacji.


Wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni.

Galeria Debiut
1 – 12 lipca 2019 , w godzinach 11:00-16:00

Specjalizacje: aranżacja wnętrz, fotografia artystyczna, projektowanie graficzne, techniki rzeźbiarskie.

Wręczenie dyplomów absolwentom 1.07.2020 o godzinie 12:00 w Orłowskiej Hali Sztuki (ul. Orłowska 39).

*** Zapraszamy do odwiedzania wystawy przestrzegając norm sanitarnych obowiązujących obecnie w miejscach publicznych.

Roczna wystawa prac uczniów ZSP

Aleksandra Gołuńska, 1B

Na koniec każdego roku w szkolnych pracowniach organizujemy wystawę prac uczniów naszej szkoły. W bieżącym roku wiele prac powstało w domach na zajęciach zdalnych. Dotrzymując tradycji wystawa prac tym razem jest w postaci wirtualnej.


III miejsce w konkursie fotograficznym #CoVidisz organizowanym przez Frames Studium Fotografii i Dimlab.pl dla pani Ewy Manuszewskiej za zdjęcie p.t. „Żółty pasek - moja klasa”.

Na fotografii są portrety obecnych abiturientów klasy 6 OSSP wychowanków pani Manuszewskiej. (Praca w domu in progres).

„Sytuacja koronowirusowa zamknęła nam możliwość korzystania w pełni z uroków wiosny. Hasło #zostańwdomu zdominowało ostatnie dwa miesiące. Ale kiedy mamy... więcej czasu, możemy rozwinąć zmysł obserwacji i spróbować uchwycić piękno nas otaczające”. – Frames Studium Fotografii.

Nagrodzona praca pani Ewy Manuszewskiej w konkursie "On line" organizowanym przez Gdański Archipelag Kultury - Projektornia.

Zapraszamy do śledzenia i brania udziału w innych konkursach GAK https://www.gak.gda.pl

Plakat Ewy Manuszewskiej pt. „Strach” dyskutuje hasłową i mocną formą z tym co musimy robić i czego w związku z tym nie możemy. Cała dyskusja na temat strachu przekazana została przy pomocy jednego obrazu." - GAK.

Nasze pozytywne selfieTańce książek - Barbara Górecka i Monika Polak
sobota, 28 marca br., godz. 17.00, Facebook PTT

Dnia 28 marca (sobota) o godz. 17 odbędzie się w Polskim Teatrze tańca w Poznaniu spotkanie pt. Tańcząca książka. Spotkanie prowadzone na odległość jest próbą szerokiego interdyscyplinarnego spojrzenia na sztukę, zwłaszcza taniec, sztukę książki i książkę artystyczną. Podczas rozmowy zostaną pokazane niektóre egzemplarze.

PRZEGLĄD RZEŹBY studentów ASP w Gdańsku

W Orłowskiej Hali Sztuki zacieśniamy współpracę pomiędzy dwoma szkołami. Zespół Szkół Plastycznych w Orłowie i Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku obchodzą jubileusze powstania z prawie bliźniaczą datą. Szkoły mają zbliżone metryki, kadra jednej bywała uczniami drugiej, tradycja wymiany pokoleń przyświeca jubileuszom 75-lecia (po dwakroć). Wśród uczestników Przeglądu Rzeźby studentów ASP w Gdańsku są wychowankowie orłowskiego plastyka, jak również wśród kadry Katedry Rzeźby, z odwiedzających tutejszych uczniów być może wyklaruje się narybek akademicki. Cyrkulacje twórczej energii i powiązań relacji nauczyciel – uczeń to żadna reguła, jednak nadzwyczaj miłe powtarzalności.

PRZEGLĄD RZEŹBY prezentować będzie prace (także dyplomowe) z wszystkich pięciu pracowni Katedry Rzeźby.

Uczestnicy wystawy:
Robert Brill, Agata Bujnicka, Natalia Celej, Masza Chodzińska, Eliasz Dyrow, Katarzyna Gliwa, Paweł Gostomski, Natalia Gwiazdowska, Aleksandra Jagła, Jagoda Jania, Dawid Jasiński, Klaudia Kania, Blanka Kamińska, Malwina Kowalewska, Katarzyna Lewkowicz, Marek Malottki, Zofia Roszkowska, Małgorzata Sarnecka, Gilbert Sierotzki, Julia Sobierajska, Edyta Szalewska, Wiktoria Szprecher, Wiktor Tomaszewski.

Wernisaż wystawy, piątek 6 marca 2020, godz. 12.30.

Wystawa czynna do końca marca,
poniedziałek – piątek 10-15,
sobota – niedziela 11-16.

foto: Jacek Paluchowski
Event to Facebook

My się znamy

Galeria Debiut zaprasza 21.02.2020 o 12:30 na wernisaż wystawy prac absolwentów ZSP w Gdyni z lat 2005 - 2019 z okazji Jubileuszu 75-lecia Szkoły - "My się znamy".

Uczestnicy:
Mateusz Aftanas, Emilia Bartkowska, Zofia Błażko, Masza Chodzińska, Arkadiusz Drawc, Maria Dybek, Regina Dziki, Joanna Górny, Jola Gmur, Patryk Hardziej, Klaudia Jarecka, Martyna Jastrzębska, Jaśmina Kamińska, Natalia Karczewska, Paweł Klimkowski, Malwina Kowalewska, Aneta Kublik, Agnieszka Lewandowska, Ewa Manuszewska, Marta Papierowska, Julia Platt, Patrycja Podkościelny, Magda Pruszak, Marta Rzepińska, Michał Sęczawa, Eryk Szczepański, Krystian Szymczak, Tomasz Waloch, Laura Wasilewska, Patryk Wojciechowski, Anna Wypych-Klimkowska.

Wystawa będzie czynna do 20.03.2020 r.
w godz. poniedziałek-piątek: 10:00-15:00,
sobota-niedziela: 11:00-16:00
ul. Orłowska 8.

Relacja z wernisażu na portalu gdynia.pl.

foto: Karolina Staszak i Ewa Manuszewska

W "V Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości" na projekt serii znaczków pocztowych w kategorii szkół ponadpodstawowych

3. miejsce zdobyła Zuzanna Wolf z kl. 1B PLSP.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 20 marca 2020 r. o godz. 11:00 w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 46/48.

Serdecznie gratulujemy

foto: Ewa Manuszewska

Plener w Skokach - luty 2020

W dniach 10-14.02 odbył się plener rysunkowo-malarski w Skokach pod Poznaniem w Plenerowym Domu Studenckim Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczestniczkami były uczennice z klas 2A LP, 2B LP, 2C LP i klasy 4 OSSP Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni, oraz uczniowie klas maturalnych z ZSP w Bydgoszczy i LP w Poznaniu. Opiekę artystyczną nad całą grupą sprawował Michał Wirtel - asystent z pracowni malarstwa i rysunku prof. Zbigniewa Gorlaka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Opiekunami grup plenerowych byli nauczyciele: Ewa Manuszewska (ZSP w Gdyni), Dawid Puszyński (LP w Poznaniu) oraz Sebastian Tucholski (ZSP w Bydgoszczy). Naszą muzą była piękna Helena Urban. W ostatnim dniu odwiedziliśmy stolicę Wielkopolski - Poznań, oglądaliśmy zbiory Muzeum Narodowego i wystawę "M jak Mistrzowie", poczuliśmy atmosferę pracy w murach Uniwersytetu Artystycznego, oraz byliśmy na renesansowym rynku starego miasta.
Tekst i foto - Ewa Manuszewska

foto: Jacek Paluchowski

7.02.2020 - Wizyta misjonarza z Kenii

7 lutego gościliśmy w naszej szkole misjonarza z Kenii, Ojca Josepha, który w czasie spotkania z uczniami i nauczycielami pokazał nam piękno tego kraju, bogactwo jego fauny i flory oraz ogromne ubóstwo z jakim borykają się mieszkańcy slumsów Nairobi. Mogliśmy również przekonać się w jakich warunkach żyje adoptowana przez nas Mitchelle. To spotkanie obudziło w nas pragnienie udzielania dalszej pomocy dzieciom żyjącym w tak skrajnych warunkach.


Tina Janusz w Galerii Debiut

Wernisaż wystawy 30.01.2020 o godz. 12:30.

Tina Janusz - artystka ur. 1955 r. w Gdyni. Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (ówczesna PWSSP). Uzyskała dyplom na wydziale Rzeźby w 1986 r. Mieszka i pracuje w Gdyni Orłowie, w pracowni na poddaszu dawnego Domu Kuracyjnego, w sąsiedztwie plaży i orłowskiego molo. Jej prace są częścią licznych prywatnych kolekcji, w kraju i zagranicą. W minionym roku wystawiała m.in. w Garnizonie Kultury w Gdańsku i w Halo Kulturze w Gdyni.

15 i 16.02.2020 r. w godzinach 12:00-14:00 odbędą się spotkania autorskie z artystką.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

foto: Karolina Staszak i Ewa Manuszewska

Koncert karnawałowy

15 lutego 2020 zapraszamy do Orłowskiej Hali Sztuki na koncert karnawałowy. Wystąpi Gdyński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Klemenskiego. Przy fortepianie Marta Zawada-Żychlińska. W programie muzyka filmowa, musicalowa, opracowania muzyki rozrywkowej w aranżacjach chóralnych.

Nagrodzony projekt: Anna Uklejewska, 1A PLSP

Jestem na czas

Konkurs na projekt pocztówek o ww. tematyce został zorganizowany przez Gdyńskie Centrum Kultury. Hasłem przewodnim była punktualność wyrażona terminem #jestemnaczas.

Z naszej szkoły nagrody otrzymały uczennice: Maria Dakszewicz, Zuzanna Kocięcka i Anna Uklejewska. Ponadto zostały wyróżnione prace Anny Gwiazdowskiej, Amelii Karpińskiej, Mai Cygańskiej, Karoliny Husarek, Zuzanny Maj, Mileny Semmerling oraz Tymona Wójcika. Projekty prac powstały pod opieką artystyczną mgr Joanny Nurowskiej i mgr Małgorzaty Jarockiej. Gratulujemy

Nagrodzony projekt: Maria Dakszewicz, 5 OSSP
Nagrodzony projekt: Zuzanna Kocięcka, 5 OSSP

Gdynia, 30.01.2020, foto: dr Piotr Zabłocki

Studniówka 4A i 4B PLSP oraz 6 OSSP

Fotograficzne relacje

28. Finał WOŚP w naszej szkole

W dniach 11-12.01 jako Zespół Szkół Plastycznych zagraliśmy w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod szyldem sztabu In gremio. Szkołę reprezentowało 16 wolontariuszy z puszkami oraz 15 wolontariuszy wykonujących w sumie ok 100 portretów, 30 warkoczyków, 90 tatuaży, 20 charakteryzacji twarzy. Była to ciężka ale owocna praca.

Podczas 28 Finału nasza szkoła uzbierała dla WOŚP 9930,02 zł. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Wszystkim wolontariuszom z całego serca dziękujemy!

Galeria Debiut
ku pamięci Eugeniusza Lademanna
6.12.2019 - 17.01.2020


Muzyczne Wieczory u Plastyków - koncert kolęd

Wystąpi: Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego z Gdyni.
Dyrygent: Karol Hilla.
W programie: kolędy w opracowaniach kompozytorów polskich i obcych.
Koncert odbędzie się 11 stycznia 2020, godz. 17.00, Orłowska Hala Sztuki. Wstęp wolny.

 
20.12.2019 - foto: Jacek Paluchowski

Jasełka i Wigilia w ZSP

Autoportret

Wiktoria Starczewska – uczennica klasy 2B otrzymała wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Biennale Autoportretu Uczniów Szkół Plastycznych - Radom 2019. Na konkurs wpłynęło prawie 1000 prac z całej Polski. Radość Wiktorii nie miała granic. Nagrodzona praca powstała pod artystyczną opieką mgr Wojciecha Juchniewicza. Serdecznie gratulujemy.


Orłowska Hala Sztuki zaprasza na wystawę pokonkursową - „Sztuka niewidzenia”, Mikołaj Harmoza

Otwarcie wystawy 7 XII 2019 o godzinie 11.00, ul. Orłowska 39.

W dawnej siedzibie Polskich Linii Oceanicznych (PLO), obecnie punkt informacji miejskiej w Gdyni na ul. 3 Maja, można oglądać prace naszych uczennic i absolwentek. Zapraszamy.

Muzyczne Wieczory u Plastyków

Koncert inauguracyjny 14 XII 2019, godz. 17.00, Orłowska Hala Sztuki, ul. Orłowska 39


30 listopada 2019

Świąteczna giełda prac uczniów

18-19-20 listopada 2019

W całej Polsce we wszystkich szkołach plastycznych podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbył się przegląd rysynku, malarstwa i rzeźby. Uczniowie klas przedmaturalnych wykonywali obowiązkowe zadania na z góry wyznaczone tematy. W naszej szkole w przeglądzie wzięło udział 84 uczniów z klas 3A,B,C PLSP i 5 OSSP.

Galeria Debiut zaprasza na otwarcie wystawy Grzegorza Radeckiego "Wycinanka" 15.11.2019 o godz, 12:30.

Zdjęcia z wernisażu: Ewa Manuszewska i Jacek Paluchowski.


Gdynia, 11 listopada 2019, fotografie: Ewa Manuszewska

Plastyk w Gdyńskiej Paradzie Niepodległości


Gdynia Orłowo, 8 listopada 2019, fotografie: Jacek Paluchowski

Orłowski Marsz Niepodległości

11.11.2019

Nasi uczniowie w Gdyńskim Biegu Niepodległości

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w Gdyni Bieg Niepodległości. Naszą Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Pola Rapacz, Marzena Zarach, Agnieszka Lezner, Zuzanna Wolf, Paulina Horodelska, Weronika Pilacka, Natalia Błajet, Kornelia Komarnicka i Agata Feliga. Dziewczęta ukończyły bieg na dystansie prawie 4 km i otrzymały pamiątkowe medale.
Dopisała nam pogoda, licznie zgromadzeni kibice oraz rodzice. Bardzo dziękujemy i gratulujemy sukcesu.

Anna Grajewska - Byczkowska, Joanna Filipowicz

ERASMUS + W NASZEJ SZKOLE

15 września 2019 rozpoczęliśmy w naszej szkole dwuletni międzynarodowy projekt Erasmus + Nasz Zespół Szkół Plastycznych jest głównym koordynatorem projektu zatytułowanego: Art is in the Air. Współpracujemy z trzema szkołami artystycznymi z Rumunii, Bułgarii oraz z Włoch. Nasi partnerzy:
1. NATIONAL ART SCHOOL "TSANKO LAVRENOV" PLOVDIV, BULGARIA
2. LICEO G.B. VICO – LATERZA, ITALY
3. LICEUL DE ARTĂ GHEORGHE TĂTTĂRESCU, FOCŞANI, ROMANIA
W czasie 2 lat trwania projektu planujemy spotkania z artystami, z absolwentami szkoły, z ludźmi związanymi ze sztuką. Przed nami długo oczekiwane spotkanie w naszej szkole. W dniach 8-15 grudnia 2019 będziemy gościć u nas 6 uczniów i 2 nauczycieli z Bułgarii, 6 uczniów i 2 nauczycieli z Włoch oraz 6 uczniów i 4 nauczycieli z Rumunii. Ze strony polskiej koordynują nasz projekt pani Anna Skrzyńska oraz pani Katarzyna Byczkowska a 18 naszych uczniów gości u siebie w rodzinach uczniów z 3 krajów.


Wyróżnienie dla Żakliny Nürnberg z kl. 6OSSP

Żaklina Nürnberg otrzymała wyróżnienie za pracę p.t. "Bestiarium" w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem” organizowanym przez Liceum Sztuk Plastycznych w Kaliszu. Opiekunem artystycznym była mgr Ewa Manuszewska.

Zakwalifikowane prace uczniów z naszej szkoły na wystawę pokonkursową:
Kamila Kmiecik, opiekun artystyczny: mgr Tomasz Sójka,
Alicja Liss, opiekun artystyczny: mgr Wojciech Juchniewicz
Daria Wasiak, opiekun artystyczny: mgr Piotr Budziszewski.

14. BAŁTYCKIE SPOTKANIA ILUSTRATORÓW

(8 listopada – 2 grudnia 2019)

Tegoroczna edycja Spotkań skupiać się będzie wokół kultury i ilustracji duńskiej. W programie wystawa, warsztaty i spotkania oraz stworzone specjalnie dla nas widowisko narracyjne dla dzieci i dorosłych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Adopcja serca

31 października w naszej szkole zorganizowaliśmy dzień pomocy dla naszej Mitchelle Indasi z Kenii. Z każdej klasy 2-3 osoby przyniosły ciasta, a uczniowie klas IV i V OSSP sprzedawali je na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. W tym roku ilość i smakowitość ciasta przerosły nasze oczekiwania. Zebraliśmy łącznie 612,22zł. Za te pieniądze będziemy mogli opłacić czesne na pół roku za naukę Mitchelle. Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy wykazali się wielką wrażliwością serca i pospieszyli z pomocą dzięki, której osierocone dziecko nie mogłoby się uczyć. Niestety w Kenii nauka w szkole jest płatna.


"Plener" wystawa prac uczniów ZSP w Gdyni.

Otwarcie wystawy 31.10.2019r. godz. 12:30. Wystawa potrwa do 10.11.2019 r.
Na wystawie zostanie zaprezentowany plon pracy uczniów wykonanych podczas czerwcowych plenerów wyjazdowych (Berlin, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Lublin), oraz wrześniowego pleneru w Skokach koło Poznania. Galeria otwarta: poniedziałek-piątek 10:00-15:00, sobota-niedziela 11:00-16:00. Wstęp wolny.
Galeria Debiut , ul. Orłowska 8.

foto: Jacek Paluchowski

14 października 2019 odbyła się zabawa otrzęsin klas pierwszych. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej. Zdjęcia wykonali: Jacek Paluchowski (IMG) oraz Wiktor Marcinkowski (WM19) z kl. 2B PLSP.

Zapraszamy na wernisaż i wystawę prac Danuty Karsten

Otwarcie dla uczniów ZSP w piątek 25.10.2019, godz. 12.20. Wernisaż wystawy: 26.10.2019, godz. 15:00. Wystawa potrwa do 29 listopada br.

Orłowska Hala Sztuki, Zespół Szkół Plastycznych, ul. Orłowska 39


08.10.2019 prawybory w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, nasza szkoła dołączyła do programu "Młodzi Głosują", którego pomysłodawcą jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Od 25 lat CEO zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!

Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
 • umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
 • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów – materiały, infografiki, scenariusze lekcji;
 • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.
 • Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Przeprowadzając wybory szkolne daliśmy uczniom możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.
  Wyniki wyborów:
  liczba osób uprawnionych do głosowania - 338
  liczba oddanych głosów - 297
  liczna głosów nieważnych - 14
  liczba głosów ważnych - 283
  frekwencja wyborcza - 88%

  Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego,
  Centrum Edukacji Artystycznej,
  Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni

  zapraszają na uroczysty wernisaż połączony z wręczeniem nagród VI Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych “My młodzi” oraz wykład prof. Wojciecha Prażmowskiego, 11 października 2019 r. godz. 11:30.

  Wystawa czynna od 11 do 27.10.2019
  poniedziałek - piątek 10:00-15:00
  sobota, niedziela: 11:00-16:00.
  Wstęp wolny.

  Galeria Debiut, ul Orłowska 8

  Autor zdjęć: Jacek Paluchowski

  Plener w Skokach k/Poznania

  Tradycyjne spotkania zaprzyjaźnionych szkół z Bydgoszczy, Poznania i Gdyni trwają w najlepsze. Wymiana doświadczeń, bliskie przyjaźnie uczniów i nauczycieli to trwałe efekty kilkudniowych warsztatów rysunkowo-malarskich. W tym roku ton całości nadawał artysta malarz, Michał Wirtel – asystent w pracowni prof. Zbigniewa Gorlaka z gdańskiej ASP. Wspomagającymi byli również artyści malarze, nauczyciele: Wawrzyniec Reichstein – Poznań, Sebastian Tucholski – Bydgoszcz i Piotr Budziszewski - Gdynia. Zamieszczamy relacje z wyczerpujących zmagań z płaszczyzną rysunku i obrazu, bieżących korekt oraz końcowego przeglądu.
  Ostatnim akcentem pleneru, przed tym jak prawie byśmy spóźniliśmy się na pociąg, była wizyta w poznańskim Muzeum Narodowym i spotkanie z nieśmiertelnymi dziełami polskich artystów XIX i XX wieku.


  Wyróżnienie dla Julii Piekarskiej z kl. 4A na plenerze w Rychwale

  Julia Piekarska z klasy 4 A LP zdobyła wyróżnienie w dziedzinie malarstwa na XXVII OGÓLNOPOLSKIM PLENERZE RYSUNKOWO- MALARSKIM im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych. Prezentujemy prace rysunkowe i szkice malarskie naszych uczniów – uczestników pleneru, który jest wyjątkową okazją do konfrontacji różnorodnych postaw twórczych uczniów z całego kraju.

  foto: Jacek Paluchowski
  19 września 2019,

  Galeria zdjęć z otwarcia nowej sali wystawowej do prezentacji dorobku kulturowego

  19 września 2019

  Prezentacja przedstawiająca przebieg budowy nowego obiektu przeznaczonego na cele kulturalne w naszej szkole


  foto: Tomasz Zerek - tz, Jacek Paluchowski - IMG
  19-20 września 2019

  Galeria zdjęć z konferencji dyrektorów szkół plastycznych

  Zapraszamy do nowej sali wystawowej do prezentacji dorobku kulturowego na wystawę prac Jana Miśka oraz nową wystawę prac uczniów naszej szkoły

  Wystawa potrwa do 10 października 2019, ul. Orłowska 39, budynek główny.

  Janina Gajska-Bruzdowicz w Galerii Debiut

  Wystawa potrwa do 3.10.2019 r.

  foto: Ewa Manuszewska i Jacek Paluchowski