SZKOŁA PAŃSTWOWA. ROK ZAŁOŻENIA 1945.

Wystawa prac uczniów naszej szkoły

Jagna Juras

Sukcesy naszych uczniów w XIV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Klas Młodszych w Koszalinie

W kategorii malarstwa wyróżnienia równorzędne zdobyli:

- Jagna Juras, 3 OSSP, nauczyciel prowadzący: Bogna Tarnowska
- Mikołaj Kotliński, 3A LP, nauczyciel prowadzący: Piotr Budziszewski

Mikołaj Kotliński

To już kolejny sukces Mikołaja. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

foto: Jacek Paluchowski

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

List Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Sukcesy naszych uczniów w ostatnim centralnym etapie Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

III finałowy etap zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej odbywał się w Dłużewie. Wzięło w nim udział 30 najlepszych uczniów szkół plastycznych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy 3A LP.

1. miejsce zajął Mikołaj Kotliński
5. miejsce zajęła Alicja Liss
12. miejsce zajęła Julia Piekarska


Cała trójka otrzymała w nagrodę indeksy do wyższych uczelni artystycznych.
Serdecznie gratulujemy.

Lidia Szczypek w Galerii Debiut

Galeria Debiut serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Lidii Szczypek "Bałtyk, Orłowo, powrót" 31.05.2019 o godz. 12:30.

Lidia Szczypek o sobie: "Jestem Gdynianką, absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Orłowie. Szkołę ukończyłam w 1973 roku. Uzyskałam dyplom artysty fotografa. Pracowałam przez kilka lat w tym zawodzie. Następnie pracowałam jako dekorator wnętrz. W roku 1978 otrzymałam nagrodę za dekorację sceny podczas Festiwalu Interwizji Sopot ’78. Od 2012 roku należę do Związku Artystów Polskich. Sztuki batiku uczyłam się od mistrzów tej techniki w Tajlandii. Przez ostatnie lata, wykonując wiele własnych prac w technice batik, wypracowałam swój indywidualny i oryginalny styl."

GDYNIA - RECKLINGHAUSEN

Wymiana międzyszkolna polsko-niemiecka ze szkołą w Recklinghausen w Niemczech

Warszawa, Zamek Królewski, 31 maja 2019

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Marii Chodzińskiej

31 maja br. 43 dyplomantów szkół baletowych, muzycznych i plastycznych odebrało w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie z rąk wiceminister kultury Wandy Zwinogrodzkiej stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica Maria Chodzińska z kl. 4A LP. Serdeczne gratulacje.

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "KANGUR MATEMATYCZNY" dla Oliwii Milaszewskiej z kl. 3B LP

Serdecznie gratulujemy

Bydgoszcz, BWA, 23 maja 2019

Wernisaż Biennale Wystawy Prac Dyplomowych Uczniów Szkół Plastycznych

foto: Jacek Paluchowski

1. Wyróżnienie w VI Międzynarodowym Biennale Fotografii Szkół Plastycznych "My młodzi" dla Wiktora Marcinkowskiego z kl. 1B LP

Fotografie Wiktora powstały pod artystyczną opieką mgr Tomasza Zerka.
Serdecznie gratulujemy.

W ramach VI Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych "My Młodzi" 23 maja br. odbył się wykład Franziski Kunze "Break the Rules!"

Franziska Kunze –jurorka VI Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych; historyk sztuki i fotografii, naukowiec, kuratorka. Współpracowała między innymi z takimi instytucjami jak: Museum Folkwang w Essen, Münchner Stadtmuseum, Fotomuseum Winterthur, Victoria and Albert Museum w Londynie.

8 maja 2019

Z pobytu w Toruniu na wystawie Mariny Abramović

10.05.2019 - Spotkanie z plastykiem miasta Gdyni

Od strony ulicy

Spotkanie z plastykiem miasta Gdyni Jackiem Piątkiem, który opowiedział o dobrych praktykach tworzenia szyldów. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Uczniowie mieli okazję zaprojektować szyld lub witrynę dla budynków znajdujących się w Gdyni i skonsultować je ze ekspertami z Urzędu Miasta.

foto: Jacek Paluchowski

6.05.2019, godz. 8.55

W oczekiwaniu na 9.00 i 170 minut pierwszej maturalnej podróży.

foto: Tomasz Zerek

Uroczyste pożegnanie klas dyplomowych

26 kwietnia 2019

W bieżącym roku naszą szkołę ukończyło 64 uczniów.
1. miejsce zajęła Izabela Bankiewicz z kl. 4B LP (śr. 5,38)
2. miejsce zajęła Paulina Jasińska z kl. 4B LP (śr. 5,30)
3. miejsce zajęła Barbara Stańko-Jurczyńska z kl. 6 OSSP (śr. 5,19, dyplom - dwie oceny celujące). Gratulujemy.

Zdjęcie w dużej rozdzielczości - 10 MB

Zdjęcia w galerii: Jacek Paluchowski

DYPLOM 2019

Od 26 kwietnia br. zapraszamy na wystawę prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. Zapraszamy również na uroczyste wręczenie dyplomów i świadectw ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom - 26.04.2019 godz. 12:00, Galeria Debiut.

Gala rozdania nagród i dyplomów w Muzeum Narodowym w Warszawie, 18.04.2019 r. fot. M.Polak

Łukasz Staszkiewicz laureatem 43. Olimpiady Artystycznej

Łukasz Staszkiewicz - uczeń klasy V OSSP - otrzymał tytuł Laureata 43. Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki. Podczas warszawskich eliminacji zdobył komplet punktów pisząc analizę porównawczą dwóch obrazów z XX wieku i perfekcyjnie omówił temat własny, również z XX wieku. Do eliminacji warszawskich przygotowała ucznia dr M. Polak. Gratulujemy wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów!

foto: Paweł Pazurkiewicz

Galeria Debiut zaprasza od 22 marca br. na wystawę prac z zajęć fakulatywnych.

Konkurs historyczny - Kresy Wschodnie

Wyniki - format .PDF

2. miejsce dla naszej reprezentacji w 14. Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby

W bieżącym roku Przegląd odbył się w Bydgoszczy w dniach 22 i 23 marca. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. 3A LP w składzie: Alicja Liss, Julia Piekarska i Mikołaj Kotliński. Indywidualnie Ala zajęła 3 miejsce i zakwalifikowała się do III etapu w Dłużewie. Opiekę artystyczną sprawowali Piotr Budziszewski i Igor Duszyński. Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku.

Anna Białowska - "Zazdrość" - wyróżnienie

7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH

W XI Ogólnopolskim konkursie "7 Grzechów głównych" zorganizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej nasze uczennice Ania Białowska i Alicja Liss zdobyły wyróżnienia w kategorii plakat, natomiast plakat Martyny Żelaznej został zakwalifikowany do wystawy.
Prace uczennic powstały pod artystyczną opięką Teresy Burzyckiej. Gratulujemy.

Alicja Liss - "Zazdrość" - wyróżnienie

7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH

Literatura od kuchni

Projekt w formacie .PDF (11,5 MB) przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy (3.03.2019) przez Małgorzatę Latoch z kl. 2B LP, Jakuba Jankowskiego z kl. 1A z Zespołu Szkół Łączności oraz Weronikę Lillę z kl. 2B LP.

Parlez-vous français?

2. miejsce Julii Wach (3 OSSP) w IX Konkursie Języka Francuskiego dla Gimnazjalistów Województwa Pomorskiego. Gratulujemy.

Młodzi rzeźbiarze w Galerii Debiut

Zapraszamy 1 marca 2019 o godz. 12.30 na wernisaż wystawy prac młodych rzeźbiarzy. Wystawa potrwa do 17.03. br.

Bolesława i Edmund Zdanowscy - "FOTOGRAFOWIE"

W dniu 21 marca 2019 roku o godzinie 18.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się prapremierowy pokaz filmu dokumentalnego o Bolesławie i Edmundzie Zdanowskich pt. "Fotografowie". Producentem filmu jest TVP3 Gdańsk oraz Miasto Gdynia. Na pokaz serdecznie zapraszamy absolwentów, których uczyli p. Zdanowscy oraz nauczycieli naszej szkoły.

Krew daje życie

W poniedziałek 4 marca 2019 roku razem ze stacją krwiodastwa przeprowadziliśmy akcję honorowego oddawania krwi. Do akcji przystąpiło 40 uczniów i pracowników ZSP. Przez cztery godziny akcji uczniowie i pracownicy oddali 4,5 l krwi. Dziękujemy w imieniu potrzebujących.

27. Finał WOŚP

12 i 13 stycznia po raz kolejny braliśmy udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 wolontariuszy kwestowało w Rivierze i na ulicach Gdyni a 20 wolontariuszy bez puszek dzieląc się talentami (rysując portrety, twarze oraz wykonując tatuaże henną) pomogli w uzbieraniu imponującej kwoty 5956,35 zł. Wszystkim zaangażowanym z całego serca dziękujemy. Do zobaczenia na 28 Finale

tekst i zdjęcia: Natalia Filipowicz

Studniówka 2019

Elektryczny Żuraw, 26.01.2019,
-3 st. C

Fotografie: Jacek Paluchowski

Od 18 stycznia br. w Galerii Debiut nowa wystawa BLISKO DALEKO

„Figury ciała”
- Wyróżnienie dla Marii Chodzińskiej z kl. 4A LP

Zostało rozstrzygnięte IV Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa „Figury ciała” organizowane przez Liceum Plastyczne w Poznaniu. Nasze uczennice Maria Chodzińska 4A LP i Weronika Stefańska 3A LP otrzymały wyróżnienia w kategorii rysunek.
Prace uczennic powstały pod artystyczną opieką Piotra Budziszewskiego. Serdecznie gratulujemy.

„Figury ciała”
- Wyróżnienie dla Weroniki Stefańskiej z kl. 3A LP

Naszym zdaniem jest to jeden z ciekawszych, stojących na bardzo wysokim poziomie konkursów. Od kilku lat z zaciekawieniem obserwujemy jego rozwój i podziwiamy rozmach z jakim wykonują swoje prace młodzi autorzy. Osoby zainteresowane nadesłanymi rysunkami i obrazami odsyłamy do strony poznańskiego Plastyka gdzie zamieszczono foto relację z obrad konkursowego jury.

W dniach 17-19 października 2018 roku uczennice klasy 2b LP: Weronika Lilla, Julia Klim, Julia Koprowska, Matylda Rabiega oraz Laura Małecka fotografowały koncerty w ramach VII Ogólnopolskiego Warsztatu Perkusyjnego w Gdańsku organizowanego przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.
Muzycy występujący na fotografiach: SR9 Trio, Jean-Baptiste Leclère, Roud Wiener, Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesse Musicales, Piotr Sutt.

Powstałe fotografie zostały opublikowane w grudniowym numerze miesięcznika MUZYK.

Opieka artystyczna: Tomasz Zerek

1. Nagroda w kategorii rysunek dla Julii Mazur z kl. 2C LP w III Ogólnopolskim Biennale „W STRONĘ FANTAZJI I WYOBRAŹNI” dedykowanego Zdzisławowi Beksińskiemu

Praca Julii powstała w pracowni mgr Katarzyny Szczodrowskiej. Biennale zorganizowało Liceum Plastyczne w Krośnie. Serdecznie gratulujemy.

pełny protokół w formacie .PDF

6 stycznia 2019 zapraszamy na największe w Europie uliczne jasełka

Rozpoczęcie godz. 11.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Armii Krajowej 46

Korony dla Trzech Króli projektowali nasi uczniowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Jarockiej. W tym roku, "Fundacja Orszak Trzech Króli” wybrała projekt Wiktorii Górnik z kl. IIA LP, a to oznacza, że zaprojektowane przez nią korony pojawią się w 750 miejscowościach w Polsce, gdzie organizowane są orszaki. Gratulujemy!

21 grudnia 2018

Wigilia i Jasełka szkolne w Galerii Debiut

Jasełka przygotowali uczniowie klas pierwszych LP pod opieką siostry Weroniki Dryl.

Zdjęcia: Jacek Paluchowski

Wyróżnienie w kategorii malarstwo dla Zuzanny Kozak z kl. 2A LP w III Ogólnopolskim Biennale „W STRONĘ FANTAZJI I WYOBRAŹNI” dedykowanego Zdzisławowi Beksińskiemu

Praca Zuzanny powstała w pracowni mgr Wojciecha Juchniewicza. Serdecznie gratulujemy.

BIBLIOTEKA

Dzięki funduszom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowości wydawniczych. Czekają na Was na półkach piękne albumy wybitnych malarzy, fotografików, wiele ciekawych pozycji z historii sztuki, książki popularnonaukowe, anglojęzyczna klasyka, a także fantastyka, thrillery, książki podróżnicze i romanse.

Zachęcam do czytania i zapraszam do biblioteki.
- Ewa Butowska

Dnia 12.12.2018 odbyły się mistrzostwa Gdyni w bowlingu. Naszą szkołę reprezentowali: z klasy 1A Honorata Drozd i Ania Korpak, Jan Blazejowski z klasy 2A, z klasy 4B: Paulina Jasińska, Marta Gronowska, Adam Kiełbasiński-Mielczarski i Maciej Szynwelski oraz z klasy 4OSSP Natan Pawlica, Michał Ostrowski, a z klasy 5OSSP Marianna Lewandowska, Kornelia Postupalska i Dawid Siczek. Gratuluję wszystkim zawodnikom i dziękuję za reprezentowanie naszego Liceum Plastycznego, wspaniałą postawę sportową i walkę Fair Play.

Życzę dalszych sukcesów sportowych - Anna Byczkowska

W Galerii Debiut od czwartku 13 grudnia Młode Malarstwo

Wernisaż wystawy godz. 12.30. Wystawa potrwa do 13 stycznia 2019.

Zdjęcia z wernisażu wystawy: Tomasz Zerek, Aleksandra Szwarc, Ewa Manuszewska.

3 miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY dla Julii Mazur z klasy 2C LP

Rzeźba powstała pod opieką artystyczną mgr Adama Arabskiego. Serdecznie gratulujemy.

III nagroda w kategorii grafiki dla Oliwii Kordeckiej z kl. 2C LP w konkursie "Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”

Praca Oliwii pt. "Za bramą ogrodu" powstała w pracowni mgr Joanny Nurowskiej. Konkurs został zorganizowany przez I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku. Gratulujemy.

6 grudnia 2018 w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W tym roku przypadła kolej naszej szkole na udekorowanie choinki w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dekoracje zostały przygotowane przez liczną grupę uczniów na zajęciach szkolnych, natomiast udekorowania chonki w Warszawie podjęło się pięcioro uczniów z kl. 2C LP - Julia Żabicka, Oliwia Ukleja, Matylda Nowek, Michał Kołodziejczyk, Aleksandra Hiller oraz troje nauczycieli - dyrektor ds. art. mgr Andrzej Jurkiewicz, Dorota Stec-Grochal i Jan Milczarek. Motywem przewodnim tegorocznych dekoracji była 100. rocznica odzyskania niepodległości Polski i 100 lat polskiego wzornictwa. W uroczystym zapaleniu światełek na choince uczestniczył Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz zaproszeni goście. Za nieocenioną pomoc w przygotowaniu całości dziękujemy nauczycielom: Małgorzacie Jarockiej, Adamowi Arabskiemu i Romanowi Hincowi.

Druga odsłona wystawy prac naszych uczniów w pasażu Galerii Handlowej Riviera

Tym razem pokazujemy prace rysunkowe. Poprzednia wystawa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Na profilu Galerii otrzymała bardzo dużo lajków, wiele osób wysłało e-maile ciesząc się, że widzą tam swoje obrazy. Była też wpadka związana z podaniem mylnej daty powstania rysunku, za co jeszcze raz przepraszam Autorkę. Świadczy to natomiast o tym jaki odzew ma nasza prezentacja. Następnym razem zaprosimy chyba Rivierę do naszej Galerii Debiut.
Piotr Budziszewski .

Wystawa fotografii uczniów naszej szkoły w budynku Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni

Czworo naszych uczniów w finale 4. BIENNALE ARANŻACJI PRZESTRZENI

Do finału zakwalifikowały się uczennice: Izabela Bankiewicz, Julia Gańska, Gabriela Gościniak i Anna Szcześniak. Również trójka naszych uczniów pozostaje w składzie rezerwowym (Wiktoria Woźniak, Maciej Knut oraz Joanna Skrzypkowska). Uczniów do Biennale przygotował mgr Roman Hinc. Serdecznie gratulujemy.

Tematem przewodnim 4. Biennale jest ARCHITEKTONICZNA FORMA UŻYTKOWA - WROTA.

Biennale Aranżacji Przestrzeni zostało zorganizowane przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.

Nagle kula przestrzeliła mi kankę na mleko

Nasi uczniowie brali udział w międzynarodowym projekcie malarskim p.t: "Nagle kula przestrzeliła mi kankę na mleko", autorstwa prof. Piotra Nathana. Praca zakłada współpracę 320 artystów, którzy z elementów malarskich wg. opracowanego wcześniej projektu przez P. Nathana mają finalnie stworzyć wielkoformatowy obraz pokrywający elewację bunkru w Kilonii. Tematem pracy jest powstanie marynarzy Kilońskich w 1918 r. Finał projektu zaplanowany jest na listopad 2019 r. 6 listopada 2018r odbyła się oficjalna prezentacja projektu w Halle 400, naszą szkołę reprezentował Antoni Klimko z klasy 5 OSSP i p. Ewa Manuszewska. W Kilonii zwiedziliśmy uczelnię artystyczną której profesorem jest Piotr Nathan - Muthesius Kunsthochschule , oraz wystawy w Kunsthalle zu Kiel i Stadtgalerie . W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na spacer w Berlinie, zobaczyliśmy wystawy w Muzeum Hamburger Bahnhof.
fot. Ewa Manuszewska


Zdjęcia: Tomasz Zerek i Piotr Zabłocki

11 listopada 2018

Gdyński marsz na 100-lecie Niepodległości Polski

Zdjęcia: Anna Byczkowska

11 listopada 2018

11 listopada 2018 z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się Bieg Niepodległości dla młodzieży szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Weronika Pilacka i Maciej Nowacki z 1A LP, Ola Hiller, Aga Pawska i Filip Łasicki z 2A LP, Agnieszka Grzenia, Karolina Kwater, Nina Marzecka, Daria Natucka i Amelia Nowak z kl. 4OSSP, a także Natalia Błajet, Witek Więcław i Jurek Tumkiewicz z klasy 3OSSP. W Marszu nordic walking reprezentując szkołę maszerowały panie Joanna Filipowicz i Anna Grajewska Byczkowska. Gratulujemy sukcesów sportowych i pięknych pamiątkowych medali wszystkim zawodnikom. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i wspaniały doping sportowy.

Zdjęcia: Lechosław Dzierżak

9 listopada 2018

III Orłowska Parada Niepodległości

9 listopada 2018 roku ulicą Orłowską przeszła po raz trzeci Parada Niepodległości. W Paradzie wzięli udział uczniowie szkół orłowskich, m.in. młodzież i nauczyciele z naszej szkoły. Na czele pochodu maszerował prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Uroczysty pochód zakończył przemarsz w dolnej części ul. Orłowskiej przed Domkiem Żeromskiego. Tam też odbył się program artystyczny przygotowany przez uczniów każdej ze szkół uczestniczących w wydarzeniu.


100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI - zaproszenie na wernisaż i wystawę pracZdjęcia z wernisażu w Galerii Debiut: Ewa Manuszewska i Jacek Paluchowski


Kolekcja obrazów dla Pomorskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci w Sopocie

5 listopada 2018 roku nastąpiło uroczyste przekazanie prac malarskich wykonanych przez uczniów ZSP w Gdyni dla oddziału rehabilitacji dzieci Pomorskiego Centrum Rehabilitacji. Wystawę otworzyła ordynator oddziału dr Agata Deja-Koronowska z udziałem dyrektora ZSP mgr Marka Lisa.
Autorzy prac:
kl. III OSSP - Weronika Stencel, Kaja Reguła, Julia Szefler, Julia Wach, Oliwia Pierowicz;
kl. IV OSSP - Zuzanna Kobiela;
kl. 2A LP - Viktoria Górnik, Aleksandra Trawińska, Julia Kostieriewa, Monika Bartosiak, Anna Drywa;
kl. 2C LP - Kamila Kmiecik, Julia Mazur, Natalia Adam, Laura Omernik, Emilia Ptach;
kl. 3A LP - Kasia Borysiak, Joanna Grzyszczak;
kl. 4A LP - Ewa Zonik, Michalina Kowalewska.
Ponadto Kolekcja obejmuje również prace: Niny Marzeckiej, Weroniki Syrkowskiej, Magdaleny Pigońskiej, Oli Martyniuk, Natalii Zenik, Julii Pujanek i Oliwii Choroś. Nadzór merytoryczny nad powstaniem prac sprawowali: Józef Karczewski i Tomasz Sójka.
Zdjęcia: Piotr Budziszewski

7 listopada 2018

Wyróżnienie dla Mikołaja Kotlińskiego z kl. 3A LP w konkursie „Wariacje nt. twórczości grupy artystycznej WPROST”

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie. Praca Mikołaja powstała pod opieką artystyczną mgr Wojciecha Juchniewicza.

Z Galerii Debiut do galerii Riviery

Na przełomie października i listopada prace naszych uczniów można oglądać w pasażu galerii handlowej Riviera w Gdyni. Miejsce to jest jednym z najbardziej uczęszczanych w mieście. Cieszymy się, że mieszkańcy Gdyni mają możliwość obcować z dobrą sztuką na co dzień.

12 października br. odbyła się zabawa otrzęsin klas pierwszych A, B, C LP.

W galerii fotograficznej prezentujemy zdjęcia wykonane przez pana Jacka Paluchowskiego.

[galeria foto]


4. Ogólnopolskie Biennale Plakatu Szkół Plastycznych

19 października 2018 w Galerii Debiut odbył się wernisaż połączony z wręczeniem nagród laureatom 4. Ogólnopolskiego Biennale Plakatu.

Relacja fotograficzna Jacka Paluchowskiego z wernisażu.

Katalog 4. Ogólnopolskiego Biennale Plakatu w formacie .PDF

Roksana Kąkol, uczennica kl. 6 OSSP, wykonała malowidła w Szkole Podstawowej nr 52 w Gdyni. Cieszymy się, że nasi uczniowie dzielą się swoim czasem i talentem.

Poplenerowa wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni

Wystawa potrwa do 15 października 2018.

Wyróżnienie dla absolwentki naszej szkoły - Julii Kaszubowskiej (kl. 4B LP)

6 września Prezydent miasta Gdyni nagrodził najlepszych maturzystów, którzy otrzymali najwyższy wynik w swojej szkole. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w auli szkoły muzycznej, w obecności Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni oraz Joanny Zielińskiej, przewodniczącej Rady Miasta Gdyni.

Karol Śliwka

1932 - 2018

Polski artysta grafik. Twórca plakatów, grafik, znaczków pocztowych, opakowań, okładek i znaków firmowych.

Na stronie www.gazeta.pl jest zamieszczony wywiad z Karolem Śliwką przeprowadzony w 2017 roku przez dziennikarkę Annę Sańczuk.

11 września gościliśmy uczniów i pedagogów z Liceum Plastycznego w Grudziądzu

Podczas dwugodzinnego pobytu uczniowie zwiedzili nasze pracownie artystyczne oraz wystawę w Galerii Debiut.


Wyróżnienie dla Inki Sawickiej z kl. 4A LP w XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży - ŻARY 2018

Na konkurs XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży - Żary 2018 napłynęło 487 grafik ekslibrisowych, wykonane przez 441 młodych autorów (w wieku od 6 do 19 lat) z Polski i z zagranicy – 9 krajów. Prace nadesłano z 37 szkół, 9 placówek oświatowych, ośrodków kultury i bibliotek oraz 3 twórców uczestniczących w konkursie indywidualnie. Praca Inki powstała pod opieką artystyczną mgr Andrzeja Jurkiewicza. Gratulujemy.

Rozbudowa naszej szkoły

Do końca bieżącego roku potrwa rozbudowa naszej szkoły o salę na cele kulturalne, jako miejsca prezentacji dziedzictwa kuturowego. Rozbudowa w głównym stopniu finansowana jest z funduszy Unii Europejskiej. Na zdjęciach pokazujemy proces budowy od stycznia 2018r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dziś, 3 września 2018 roku, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Naukę w naszej szkole rozpoczęło 315 uczniów w 14 oddziałach (LP - 3 klasy pierwsze, 3 klasy drugie, 2 klasy trzecie i 2 klasy czwarte oraz III, IV, V i VI OSSP). Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce i pracy artystycznej, a nauczycielom wytrwałości, skuteczności i wyższych zarobków.