ADOPCJA SERCA

Naszą nową podopieczną jest MITCHELLE INDASI.

Mitchelle pochodzi z Kenii i obecnie jest uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej. Klasy poprzednie ukończyła z bardzo dobryimi ocenami. Należy do grupy najlepszych uczniów. Jej marzeniem jest zdobycie zawodu pielęgniarki ponieważ widzi ludzi ze slamsów w Kibera w okolicy Nairobi, którzy bardzo cierpią na różne choroby i umierają z powodu braku dostępu do służby zdrowia.

Mitchelle z rodzeństwem - listopad 2021

16 listopada gościliśmy w naszej szkole misjonarzy z franciszkańskiego sekretariatu misyjnego, którzy przedstawili nam zdjęcia, nagrania i najnowsze wiadomości z Kenii ze spotkania z babcią Mitchelle. W spotkaniu uczestniczyły klasy pierwsze, drugie oraz wybrane grupy z klas trzecich. Spotkanie zakończyliśmy spontanicznie wyrażonym marzeniem, żeby w Kenii zorganizować nasze plenery malarskie.


Pozdrowienia dla uczniów naszej szkoły od babci Mitchelle Indasi z Kenii - wrzesień 2021


rok 2021 - kwiecień

Mitchelle w swoim domu - kwiecień 2021

brat Mitchelle


babcia Mitchelle Indasi

Świadectwo Mitchelle

rok 2020 - październik

Mitchelle z rodziną w swoim domu

28.10.2020

Mitchelle Indasi z babcią

11.10.2020, -..." Niestety pandemia się rozprzestrzenia i nie ma pewności czy dzieci wrócą do szkoły do końca roku. Ludzie cierpią głód, ponieważ nie mają możliwości zarobienia pieniędzy, mówimy oczywiście o ludziach, którzy nie mają stałego zatrudnienia. Jest więc bardzo trudna sytuacja. Dzieci uczą się w domach, Izabela czyli babcia Michelle uczy ją tego co sama umie."


Mitchelle Indasi

18.12.2018, Przed Świętami Bożego Narodzenia napisały do nas Mitchelle oraz jej babcia. W imieniu Mitchelle przekazujemy naszym uczniom i nauczycielom dużo serdeczności i świąteczne życzenia.

Świadectwo Mitchelle

26/12/2018
Nazywam się Mitchelle Indasi. Mam 8 lat. Jestem w trzeciej klasie szkoły podstawowej Nasali. W moim wolnym czasie lubię pływać, czytać książki, pisać listy do moich przyjaciół i rysować kreskówki i kwiaty. Bardzo się cieszę, że wasza szkoła mnie zaadaptowała. Chciałabym zostać nauczycielką w przyszłości, abym mogła pomagać dzieciom tutaj w Kenii nauczyć się jak pisać, aby zapewnić im przyszłość. Mieszkam z moją mamą i babcią w jednym pokoju w slumsach w Kiberze.
Życzę wam szczęśliwego nowego roku 2019 z Bożym błogosławieństwem,
Z poważaniem,
Mitchelle Indasi 

Hstoria programu opieki i działań towarzyszących