Szanowni Absolwenci, Uczniowie, Nauczyciele, Przyjaciele
i Sympatycy Gdyńskiego Plastyka

Od ponad półtora roku wszyscy zmagamy się z zagrożeniem pandemią, obostrzeniami oraz błyskawicznie zmieniającymi się warunkami, do których jako społeczność Szkoły, musimy się dostosować i w których musimy funkcjonować. Brutalna codzienność wpłynęła również na zaplanowane na rok ubiegły obchody 75-lecia istnienia Naszej Szkoły. Ze względu na obostrzenia zmuszeni byliśmy przełożyć uroczystość na wrzesień 2021r., jednak i ten termin przez ostatnie miesiące wydawał się być bardzo niepewny i coraz bardziej nierealny.

Biorąc pod uwagę zmienność sytuacji, tak w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju, pojawianie się kolejnych fal zagrożenia COVID19, nieprzewidywalną przyszłą sytuację prawno-organizacyjną oraz przede wszystkim Wasze bezpieczeństwo i zdrowie, zmuszony jestem podjąć decyzję o odwołaniu planowanego Zjazdu Absolwentów Gdyńskiego Plastyka.

Decyzja ta podyktowana została także ogromnymi utrudnieniami w kwestiach organizacyjnych oraz ograniczeniami w przemieszczaniu się i funkcjonowania hoteli i innych miejsc zakwaterowania. Boję się, że nie udałoby się przygotować Zjazdu w tak niestabilnych i niepewnych czasach.

Niemiej jednak dołożę wszelkich starań, aby dotychczas włożony wysiłek w przygotowanie obchodów 75-lecia istnienia szkoły plastycznej w Gdyni nie poszedł na marne. Aktualne wciąż pozostają zaplanowane wcześniej wystawy, katalog jubileuszowy i wszelkie inne działania, zwłaszcza te, które dadzą możliwość pokazania szerszej publiczności dorobku artystycznego naszych absolwentów- czyli Was.

Wprawdzie obchody rocznicy „75+” zostają zmienione, jednak nie zapominam, że to Wy jesteście najważniejszą częścią Naszej Szkoły, tworzycie ją, udowadniacie, że to, co robimy, posiada głęboki sens. Dlatego też podjęcie tej decyzji było dla mnie niezwykle trudne, mam jednak nadzieję, że przed nami wciąż jeszcze wiele jubileuszy i mniej lub bardziej oficjalnych okazji do wspólnych spotkań oraz wspomnień. Najbliższą ważną uroczystością jest nadanie imienia naszej szkole „Magdaleny Marty Abakanowicz”, naszej absolwentki z 1949 r.. Uroczystość jest planowana na 24 września 2021 r.

Z wyrazami szacunku
Marek Lis

Next

Kontakt

Wszelkie informacje prosimy przesyłać na adres e-mail:

75lat@zsplast.gdynia.pl
lub
sekretariat@zsplast.gdynia.pl