SZKOŁA PAŃSTWOWA. ROK ZAŁOŻENIA 1945.

Muzyczne Wieczory u Plastyków - KONCERT KARNAWAŁOWY

15 lutego 2020, godz. 17.00
wstęp wolny

wystąpi:
Gdyński Chór Kameralny
dyrygent: Piotr Klemenski
fortepian: Marta Zawada-Żychlińska

w programie:
muzyka filmowa, musicalowa, opracowania muzyki rozrywkowej w aranżacjach chóralnych

Gdyński Chór Kameralny powstał z inicjatywy gdyńskiego muzyka, dyrygenta i organisty Piotra Klemenskiego w lutym 2015 roku. Zespół śpiewa muzykę bardzo różnorodną: świecką i religijną, od renesansowej po współczesną, utwory o charakterze patriotycznym oraz muzykę rozrywkową.

Intencją, jaka przyświecała twórcy zespołu, było nie tylko stworzenie nowego, prężnego i dobrze śpiewającego chóru miejskiego, ale również propagowanie wszelkich opartych na muzyce form obcowania z szeroko pojętą kulturą. Dlatego wszystkie próby zespołu są otwarte – otwarte dosłownie - dla gdynian i dla turystów, dla miłośników muzyki i dla przypadkowych słuchaczy, dla tych, którzy przyjdą zapisać się do zespołu i dla wszystkich gdynian, którzy będą chcieli posłuchać, jak zespół ćwiczy i jaki repertuar zamierza wykonywać.

Pierwsze przesłuchania odbyły się w lutym, a pierwszy koncert miał miejsce w Infoboksie z okazji zakończenia sezonu letniego na początku lipca 2015. W ciągu roku zespół występuje kilkanaście razy w różnych miejscach, ale w Gdyni, niemal już tradycyjnie, śpiewa co najmniej trzy razy w roku: na początku listopada - koncert pieśni patriotycznych, w grudniu/styczniu - koncert piosenek bożonarodzeniowych i kolęd, a na początku lata - koncert muzyki rozrywkowej i filmowej.

Piotr Klemenski – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, studiował również w Watykańskim Instytucie Muzyki Sakralnej - organista, dyrygent i animator życia muzycznego. Prowadzi jeszcze dwa inne chóry: Dzwon Kaszubski oraz Miejski Chór Kamealny w Redzie.


15 lutego 2020, godz. 17.00
Orłowska Hala Sztuki przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni
ul. Orłowska 39
wstęp wolny